پروژه های نمای سنگ مرمر

گرانترین و زیباترین نمای داخلی با انواع سنگ مرمر ساخته میشود . سنگ مرمر در رنگ‌های سبز, لیمویی، زرد کهربایی، سفید شیری، عسلی تیره و قهوه ای فروخته می‌شود.

نام علمی آلاباستر alabaster همان سنگ مرم فارسی ، رخام و حجر الرخام اعراب و اُنیکس ONYX لاتین زبانان از سنگ‌های آهکی است که کانی تشکیل دهنده آن کلسیت بوده و بدلیل استحکام ، عبور نور و رنگهای عموما گرمی که دارد فضای عرفانی ، مجلل و زیبائی در نمای داخلی خلق می کند که به لطف ستونها ، کتیبه ها و مجسمه‌های زیبائی که از آن خلق میشود در بناهای یادبود چون تاج محل هند ، کلیساهای باشکوه جهان مسحیت و بناهای زیارتی و حرم‌ ائمه در جهان اسلام کاربرد زیادی دارد .

روی سنگ مرمر رگه های رنگی وجود دارد از کلسیت و آراگونیت که بستگی به نوع ناخالصی و غلظت آن در ترکیب با مواد معدنی تشکیل دهنده سنگ مرمر یعنی خاک رس و کوارتز ، میتواند رنگ سنگ مرمر سفید ، بژ، نارنجی، قهوه ای، صورتی، قرمز، سبز، آبی آسمانی و زرد را به ترکیب چشم نوازی از طر های مختلف در آورد . اگر رگه ها یا نقطه های قرمز متمایل به قهوه ای زیادی روی سنگ دیده شود به علت وجود اکسید آهن ، آلومینیوم و منیزیم و … می‌باشد . علت تنوع رنگ وجود املاح آهن و آلومینیوم و منیزیم و … می‌باشد. اکسید آهن آبدار رنگ آن را قهوه‌ای یا زرد و اکسید آهن بی‌آب رنگ قرمز یا صورتی به آن می دهد . منگنز و مواد زغالی رنگ سنگ مرمر را کبود، خاکستری یا سیاه می کند .

سنگ‌ مرمر در معرض نور آفتاب و تماس با رطوبت و آب ، رنگ و طرح خود را از دست می‌دهد . به دلایل ذکرشده ، همچنین شکنندگی و گرانی این سنگ ، سنگ مرمر در مجسمه سازی ، دکوراسیون و نمای داخلی ، فضاهای لوکس و بناهای سیاحتی و زیارتی به کار میرود.

معدن سنگ مرمر صورتی

مزیت سنگ مرمر :

  • سنگ مرمر دارای سطحی درخشان است و براحتی جلا می گیرد .
  • سنگ مرمر گرما را جذب نمیکند و سطح خنکی دارد و به همین خاطر در مساجد و معابد که عموما در مناطق گرمسیری است استفاده میشود.
  • سنگ مرمر گرد و غبار را نگه نمیدارد و تمیز کردن آن آسان است . به همین دلیل سنگ مرمر ضد حساسیت است .
  • سنگ مرمر نور را از خود عبور می دهد و به این دلیل با نور پردازی ، زیبائی روح انگیزی به دکوراسیون و نمای داخلی می بخشد.

سنگ مرمر، زیبا، کمیاب و گران قیمت است و از تمامی ابعاد و اشکال سنگ مرمر میتوان در صنایع دستی و دکوراسیون داخلی استفاده کرد .

دکوراسیون داخلی با سنگ مرمر
پروژه نمای داخلی با سنگ مرمر

Watch Video

کاربرد سنگ مرمر

زیبائی دلفریب و خیره کننده برخی از انواع سنگ های مرمر در نمای ساختمان به گونه ای عجیبی بیننده را تحت تاثیر میگذارد . معماران و طراحان چیره دست مصر، یونان و ایران باستان در ساخت معابد و صومعه ها از این ترفند برای تسخیر روح و روان بیننده بهره می برده اند .

هر دکوراتوری به دلیل تنوع طرح و رنگ با سنگ مرمر می تواند مشتریان خود را با هر سبک و سلیقه ای محزون چیدمان دکوراسیون داخلی و هنر خود کند . از سنگ مرمر در راهروها، راه پله، حمام، کابینت، کفپوش، سرویس های بهداشتی و شومینه در نمای داخلی و ساختمان ها استفاده میشود.

سنگ مرمر برای استفاده های پزشکی مانند فریم عینک و محصولات دیجیتال مانند قاب آیفون و لپ‌تاپ استفاده می‌شود . حتی در صنایع غذائی، داروسازی، رنگ‌سازی، کاغذ سازی، صنایع شیمیایی، کشاورزی نیز استفاده می‌شود .

عوامل تعیین قیمت سنگ مرمر :

  1.  رنگ و طرح متفاوت : هر چقدر رنگ سنگ مرمر یکدست و خاص باشد از قیمت بالاتری برخوردار است.

نوع فرآوری سنگ : نوع فرآوری سنگ نقش تعیین کننده ای در قیمت سنگ مرمر دارد . نوع رزین یا اپوکسی ، استفاده از تکنولوژی UV ، دقت در برش و گونیا بودن سنگ ، میزان ساب و پولیش سنگ ، توری پشت سنگ و نوع بسته بندی و حمل ونقل سنگ های مرمریت در قیمت سنگ های مرمرتاثیر خواهد داشت .

دکوراسیون داخلی با سنگ مرمر
دکوراسیون داخلی با سنگ مرمر

سورت سنگ : سنگ های مرمر بعد از مرحله برش و ساب سورت بندی می شوند که سورت های متفاوتی هم دارند، اگر به صورت بوک مچ باشد قیمت آن بالاتر می باشد.

دکوراسیون داخلی با سنگ مرمر
سنگ تراونیکس هشت بهشت

در خبرنامه رایگان ما مشترک شوید

قبل از خرید سنگ میتوانید از همکاران ما مشاوره خرید سنگ دریافت نمائید .