فروش ویژه

تراورتن

چه نوع سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب تر است؟

چه نوع سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب تر است؟

از محاسن انتخاب سنگ نما در ساخت نمای یک ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید آسان و در دسترس بودن، رنگ های طبیعی، مقاومت در برابر اشعه UV، مقاومت در برابر آتش سوزی و ضربه، تنوع مناسب و دوام زیاد در صورت انتخاب صحیح و همچنین از معایب انتخاب سنگ نما برای استفاده در نمای ساختمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد: سنگهای گرانیتی و صیقلی چسبندگی آن به نما کم است و باید با تمهیدات خاصی کار شوند .وزن زیاد برخی از انواع سنگ که باعث افزایش وزن ساختمان می‌شود و در صورت انتخاب ناصحیح نوع سنگ در برابر عوامل محیطی آسیب پذیر می‌شود.

نکته مهم در ابعاد سنگ نما، عدم پیروی آن از یک استاندارد مشخصي می باشد و سنگهای نما تنها با ابعاد عرضشان قابل تفکیک می باشند‌، که امروزه اکثر سنگ های نما دارای عرض 40 سانتي متر می باشند که به اشتباه با اصطلاح؛ 40 طولي شناخته مي‌شوند و مقصود همان سنگ نما با عرض 40 سانتي متر و طول آزاد می باشد که به طور مثال طول آن می تواند 2 متر باشد. البته در گذشته از سنگ‌ نما با عرض های كمتر نیز براي ساخت نماي بيروني ساختمان استفاده مي‌شد و مي‌توانيد در نمای خانه‌هاي قديمي شهر اين نوع سنگ‌ها را مشاهده کنید ولي درحال حاضر از سنگ‌هاي با عرض كمتر يا بيشتر براي نماي داخلي مثل ديوار‌، كف‌، پله‌ها و استفاده مي‌شود و باید توجه داشت كه هر چه سنگ نما ابعاد كوچك تری داشته باشد‌، هزينه برش و پوليش آن افزایش می یابد و سنگ های نما با برش کوچکتر دارای قیمت بالاتری نسبت به سنگ های با عرض 40 سانتی متر هستند.

نکته حائز اهمیت در خرید سنگ نما توجه به سبک و نوع طراحی آن برای نمای ساختمان است. هر سنگ مناسب برای مکان خاصی میباشد. سنگ‌ نما باید مقاومت بالایی در برابر گرما، رطوبت، سرما و اشعه UV نور خورشید داشته باشند. سنگ های تراورتن ، گرانیت و چینی و سنداستون به ترتیب از لحاظ فنی بهترین سنگ های نما برای استفاده در ساختمان می باشند و با لحاظ نمودن آیتم های هزینه و در دسترس بودن و سلیقه خود می توانید از بین این موارد بهترین سنگ را برای نمای ساختمان خود انتخاب نمایید.

 نمای ساختمان سنگی

سنگ نماهای با جنس  تراورتن در مقایسه با سنگهای دیگر مقاومت بالایی در برابر سرما، گرما، اشعه UV نور خورشید و رطوبت هوا دارند.

استحکام در نصب سنگ نما به خصوص زمانی که قرار است در ارتفاع قرار گیرند دارای اهمیت بیشتری می شود لذا می بایست سنگ نما از خلل و فرج مناسبی برخوردار باشد تا ملات و دوغابی که پشت سنگ ریخته می شود محکم به سنگ نما چسبیده و استحکامی دو چندان به این ترکیب بدهد زیرا با توجه به عواملی که نامبرده شد امکان جدایی سنگ از دیواره نما زیاد بوده و خطر سقوط سنگ رهگذران و خودرو ها را تهدید می کند لذا سنگ تراورتن یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای سنگ نما، به خاطر داشتن این قابلیت می باشد و نقطه ضعف اصلی  سنگ مرمریت برای استفاده به عنوان سنگ نما نیز همین مورد می باشد

 

نظر دهید

* نام :
* ایمیل :
   وب سایت : (شروع آدرس سایت باhttp://)
* نظر
کد امنیتی