فروش ویژه

تراورتن

سنگ فرش محوطه با سنگ تراورتن

سنگ فرش محوطه با سنگ تراورتن

سنگ فرش

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن محوطه های بیرونی را در آب و هوای گرم خنک نگه میدارد و یک انتخاب عالی برای کف سازی دور استخر در حیاط است.در گذشته ها ، سنگ تراورتن یکی از متریال های لوکس به حساب می آمد اما اخیرا به طور چشمگیری قیمت آن کاهش یافته است و به این ترتیب به یکی از رایج ترین متریال ها در انواع کفپوش ها و سنگفرش ها تبدیل شده که در کنار استخر و در آب و هوای گرم به کار می رود.

سنگ تراورتن حتی در داغ ترین مناطق نیز سطح آن سرد می ماند و احساس خوبی را زمانی که پای برهنه روی آن راه می روید ایجاد می کند.

مزایای سنگ تراورتن

سطح آن برای لمس خنک می ماند و آن را برای کف سازی اطراف استخر و پاسیو ایده آل می کند.

در رنگ ها و بافت های متنوعی در دسترس اند.

دارای بافت متخلل و مقاومت طبیعی در برابر لغزش

قابلیت نصب خشک

دارای بافت لوکس که ظاهری منحصر به فرد می بخشد

رنگ آن ثابت است

اندازه و رنگ

سنگ تراورتن مانند دیگر سنگفرش های سنگ طبیعی در اندازه های بسیار مختلفی به بازار عرضه می شود. اندازه ی رایج آن ۶ در ۱۲ اینچ است. سایز های دیگر شامل مستطیلی ۶ در ۸ تا مربعی ۲۴ در ۲۴ است.

استاندارد ضخامت این سنگ برای استفاده در فضای خارجی ۱ اینچ است اما در ضخامت ۲ اینچ هم تولید می شوند. نمونه های ضخیم تر به خصوص برای آب و هوای سردتر مناسب تر است تا اطمینان حاصل شود که سنگ در چرخه ی انجماد و ذوب دچار مشکلی نمی شود. تراورتن با ضخامت و لبه های مختلف برای استفاده در دورچینی استخر در دسترس قرار دارد.

رایج ترین رنگ های سنگ تراورتن از سفید تا سفید قهوه ای هستند. از سفید کاملا خالص عاجی تا کاراملی. رنگ های دیگر عبارتند از: گردویی، خاکستری ، طلایی قهوه ای(در تصویر نشان داده شده) ، لیمویی ، قرمز . بسیاری از رنگ های غیر معمول آن گران قیمت تر هستند.

 پرداخت سطح

سطوح صاف و صیقلی که تمام حفره های روی سطح آن برای یک سطح بسیار نرم پر شده اند و بافت متخلخل که سطحی خشن دارد و باعث میشود طبیعی تر به نظر برسد ؛ از شیوه های متداول پرداخت سطوح سنگ تراورتن است

پایداری

تنها نقطه ی پایداری آن استفاده ی طولانی مدت از این سنگ است. تراورتن عمر بالایی دارد و بسیار با دوام است. اما انتخاب این در کشور هایی مثل ایران، که این سنگ از منابع بومی آن استخراج می شود ، می تواند یک انتخاب پایدار نیز باشد

مراقبت و نگه داری

تروارتن برای ساخت دیوار بیرونی کولوسئوم در رم به کار رفته بود بنابراین ما یک نمونه ی تاریخی برای مطالعه داریم زمانی که راجع به تعمیر و حفظ آن صحبت می کنیم.

این سنگ زمانی که در مقابل نور شدید آفتاب استفاده میشود به مراقب بسیار کمی نیاز دارد و تنها به شستشوی بسیار ملایم هر دو سه سال یکبار نیاز دارد. در مناطقی که میزان رطوبت بالا است ممکن است یک شستشوی عمیق سالانه مورد نیاز باشد.

نظر دهید

* نام :
* ایمیل :
   وب سایت : (شروع آدرس سایت باhttp://)
* نظر
کد امنیتی